Prawo przyciągania – Sekret

Czym jest prawo przyciągania?

Prawo Przyciągania 🧲 to filozofia sugerująca, że pozytywne myśli przynoszą pozytywne rezultaty w życiu danej osoby, podczas gdy negatywne myśli przynoszą negatywne skutki. Opiera się ona na przekonaniu, że myśli są formą energii i że pozytywna energia przyciąga sukces we wszystkich dziedzinach życia, w tym w zdrowiu, finansach i związkach.

Jak działa?

Zasadniczo energia Twoich myśli manifestuje Twoje doświadczenia. Tak więc pozytywne myśli manifestują pozytywne doświadczenia i vice versa. Zwolennicy sugerują, że istnieją główne uniwersalne zasady, które składają się na Prawo Przyciągania:

 • Podobne przyciąga podobne : to prawo sugeruje, że podobne rzeczy przyciągają się do siebie. Oznacza to, że ludzie mają tendencję do przyciągania innych, którzy są do nich podobni. Uważa się, że negatywne myślenie przyciąga negatywne doświadczenia, podczas gdy pozytywne myślenie wywołuje pożądane doświadczenia.
 • Natura nie znosi próżni : to prawo przyciągania sugeruje, że usunięcie negatywnych rzeczy z Twojego życia może zrobić miejsce dla bardziej pozytywnych rzeczy, które zajmą ich miejsce. Opiera się na założeniu, że niemożliwe jest posiadanie całkowicie pustej przestrzeni w swoim umyśle i w swoim życiu. Ponieważ coś zawsze wypełni tę przestrzeń, ważne jest, aby wypełnić ją pozytywnością.
 • Teraźniejszość jest zawsze idealna : to prawo skupia się na założeniu, że zawsze można zrobić coś co może poprawić teraźniejszość. Prawo proponuje, że zamiast odczuwać strach lub nieszczęście, powinieneś skupić swoją energię na znalezieniu sposobów, aby uczynić teraźniejszość najlepszą, jaka może być w tym momencie. 

Jak z niego skorzystać?

Zgodnie z filozofią Prawa Przyciągania sam kreujesz swoją rzeczywistość. To, na czym się skupiasz, to też przyciągasz do swojego życia. To w co uwierzysz, to też się staje.

Oto niektóre rzeczy, które warto robić jeśli postanowiłeś skorzystać z Prawa Przyciągania:

Z Prawa Przyciągania warto korzystać choćby po to, aby nauczyć się bardziej optymistyczne patrzeć na świat. Prawo to może również pomóc Ci zachować motywację do pracy nad własnymi celami.

Relacje 🫂

Możesz wykorzystać niektóre elementy Prawa Przyciągania, po to aby poprawić swój związek. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest uświadomienie sobie rzeczy, które mogą Cię powstrzymywać przed pozwoleniem sobie w  życiu na miłość ❤️.

Możesz np. dostrzec, że kryje się w Tobie strach przed wrażliwością, który nie pozwala Ci na uczestniczenie w silnie romantycznym związku. Będąc świadomym istnienia Prawa Przyciągania możesz zacząć podejmować kroki w celu przezwyciężenia własnych lęków. 

Praca 👨‍💻

Prawo Przyciągania może być również pomocne przy osiąganiu celów zawodowych. Czasami ludzie wierzą, że samo pozytywne myślenie o swoich aspiracjach zawodowych zamanifestuje pozytywne zmiany, jednak kluczem jest wykorzystanie długoterminowych celów do wprowadzenia konkretnych zmian w teraźniejszości.

Na przykład samo myślenie o wyższym wynagrodzeniu nie wystarczy. Dopiero podejmowanie określonych działań, takich jak chociażby zdobywanie nowych umiejętności, szukanie możliwości awansu, czy zmiana stanowiska na lepsze to kroki, które możesz podjąć i te zaprocentują w przyszłości. Zgodnie z Prawem Przyciągania, skupienie energii na pozytywach przyniesie pozytywne zmiany w przyszłości.
 

Pieniądze 💰

Manifestowanie zmian finansowych w Twoim życiu wymaga małych kroków i stałego postępu. Zamiast po prostu chcieć więcej, ważne jest, aby ocenić swoje życie finansowe i wyznaczyć cele dotyczące tego, co chcesz osiągnąć teraz i w przyszłości. 

Prawo przyciągania zachęca ludzi do zmiany nastawienia z myślenia o niedostatku na myślenie o obfitości. Zamiast skupiać się na tym, czego Ci brakuje, ćwicz wdzięczność 🙏 za to, co masz. W ten sposób będziesz bardziej optymistycznie pracował nad osiągnięciem swoich celów finansowych.

Wpływ prawa przyciągania

Chociaż Prawo Przyciągania nie ma poparcia naukowego, że może ono wywołać pozytywne zmiany w życiu człowieka. Niektóre powody, dla których ludzie mogą czerpać korzyści z tej filozofii, obejmują:

Efekty duchowe

Prawo przyciągania może przynieść rezultaty, ponieważ łączy się z duchowością 🔮. Sama duchowość wiąże się z szeregiem korzyści zdrowotnych, w tym zmniejszeniem stresu, lepszym zdrowiem, mniejszą depresją i lepszym ogólnym samopoczuciem. 

Ta filozofia działa poprzez dostosowanie Boga lub Wszechświata do naszych życzeń🪄. Zakłada, że wszyscy ludzie są zbudowani z energii, a ta działa na różnych częstotliwościach. Z tego powodu ważna jest zmiana częstotliwości energii pozytywnymi myślami, szczególnie wdzięcznością za to, co już mamy.

Używając wdzięcznych, pozytywnych myśli i uczuć, możemy zmienić częstotliwość naszej energii, tak by Prawo Przyciągania wniosło pozytywne rzeczy do naszego życia. To, co przyciągniemy, zależy od tego, na czym i jak skupimy naszą uwagę, ale musimy wierzyć, że to już jest nasze lub wkrótce będzie.

Lepsze samopoczucie

Korzystanie z Prawa Przyciągania może również mieć pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne. Koncentrując się na osiągnięciu nowej rzeczywistości i wierząc, że jest to możliwe, podejmujemy większe ryzyko, zauważamy więcej możliwości i otwieramy się na nowe możliwości. I odwrotnie, kiedy nie wierzymy, że coś jest dla nas w sferze możliwości, mamy tendencję do przepuszczania okazji niezauważonych.

Kiedy wierzymy, że nie zasługujemy na dobre rzeczy, zachowujemy się w sposób, który sabotuje nasze szanse na szczęście. Zmieniając sposób wyrażania siebie i odczucia dotyczące życia, odwracamy negatywne wzorce w naszym życiu i tworzymy bardziej pozytywne, produktywne i zdrowe. Jedna dobra rzecz prowadzi do drugiej, a kierunek życia może zmienić się z dążenia w dół 🕳️ do wznoszenia w górę 🦅.
Badania nad optymizmem pokazują, że optymiści cieszą się lepszym zdrowiem, większym szczęściem i większym sukcesem w życiu. Posiadają cechy, które pozwalają im skupić myśli na sukcesach i mentalnie minimalizować porażki.

Jednym z fundamentów wielu rodzajów terapii jest to, że zmiana sposobu mówienia do siebie może zmienić Twoje życie w pozytywnym kierunku 🧭Terapia poznawczo-behawioralna (CBT), szeroko stosowana i skuteczna metoda leczenia wielu schorzeń, opiera się na założeniu, że identyfikacja i zmiana automatycznych negatywnych myśli może przynieść pozytywne efekty i pomóc ludziom osiągnąć lepsze samopoczucie psychiczne. 

Wskazówki dotyczące praktykowania prawa przyciągania

Oto kilka rzeczy, które pomogą Ci wprowadzić Prawa Przyciągania do Twojego życia:

 • Prowadzenie dziennika : zapisywanie myśli może Ci pomóc rozpoznać swoje wzorce myślowe. Dzięki temu możesz zweryfikować, czy masz tendencję do optymizmu czy pesymizmu i dowiedzieć się więcej o zmianie negatywnych schematów myślenia.
 • Stwórz tablicę nastrojów : stwórz wizualne przypomnienie, które pomoże Ci zachować pozytywne nastawienie, pozostać zmotywowanym i skoncentrować się na swoich celach.
 • Ćwicz akceptację : zamiast skupiać się na tym, co jest nie tak w teraźniejszości lub co należy zmienić, pracuj nad akceptacją rzeczy takimi, jakie są. Nie oznacza to, że nie będziesz dalej pracował nad lepszą przyszłością, oznacza to po prostu, że nie ugrzęźniesz w życzeniu, by teraz było inaczej.
 • Ćwicz pozytywną samoocenę : jeśli zmagasz się z byciem nadmiernie samokrytycznym, wyznacz sobie cel, aby każdego dnia angażować się w pozytywną samoocenę.  

Potencjalne pułapki prawa przyciągania

Jednym z problemów z książkami takimi jak „Sekret”, a także z interpretacją Prawa Przyciągania przez niektórych ludzi jest to, że sugeruje ono, że dobre rzeczy przyjdą do nas same, bez żadnego działania i pracy z tym przekonaniem.

Chodzi o to, że sam optymistyczny punkt widzenia napędza proaktywne zachowania, które z kolei przynoszą optymistom tak wspaniałe rezultaty w ich życiu. Optymiści nie czerpią korzyści z samych postaw — to zachowanie , które inspiruje nastawienie, tworzy prawdziwą zmianę.

Aby przekonania wpływały na zachowanie, ważne jest, aby mieć również:
 • Cele
 • Uważność
 • Zaangażowanie
 • Motywację
 • Wyzwania
 • Wsparcie

Historia prawa przyciągania

Chociaż Prawo Przyciągania zyskało w ostatnich latach sporo uwagi, koncepcja ta nie jest całkiem nowa. Bowiem filozoficzne korzenie sięgają XIX-wieku i znane są jako „Nowa Myśl”. Zainteresowanie tym pomysłem odrodziło się w XX wieku, zwłaszcza po wydaniu w 2006 roku filmu „The Secret”, który później stał się najlepiej sprzedającą się książką o tym samym tytule.

5 4 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
17 / 5 000 Wyniki tłumaczenia Zobacz wszystkie komentarze
1
0
Proszę o komentarzx