Ważne jest także, aby właściwie zaplanować oświetlenie boczne. Możesz zdecydować się na kinkiety lub lampy do oświetlania obrazów – zyskasz przytulny nastrój wieczorem i wizualnie powiększoną przestrzeń w dzień. Za pomocą reflektorków niskonapięciowych oświetlisz obrazy czy lustra lub rozjaśnisz draperie. Jeśli w jadalni znajdują się okna, których nie zamierzasz zasłaniać, wbuduj w obudowy grzejników, parapety bądź podłogę miniaturowe oprawy na diody LED lub niskonapięciowe lampy świecące w górę, by podświetlić detale architektoniczne. W ten sam sposób możesz podkreślić kominek.

Efektowny prostokątny żyrandol stanowi główny element przyciągający wzrok . Reflektorki wbudowane w sufit przy oknie sprawiają, że nocą ta strefa nie jest martwa; światło innych spływa po ścianach i oświetla obrazy. Oświetlenie poszczególnych stref optycznie scala przestrzeń. Wysoki sufit oświetlono za pomocą niskonapięciowych liniowych źródeł światła. Oprawy dyskretnie ukryto za listwami, żeby ich światło nie odbijało się w bocznych oknach.  Jeśli przestrzeń kuchni i pokoju dziennego ma oddzielać wyspa kuchenna, dobrym sposobem wizualnego zaakcentowania tego rozgraniczenia funkcji będzie zawieszenie nad nią jakichś smukłych lamp. Zapewnią praktyczne oświetlenie na czas przygotowywania posiłków i subtelnie wydzielą kuchnię.


0 thoughts on “Ozdoba wnętrza”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Oświetlenie

Nowoczesne oszczędzanie energii

Potrzeba oszczędzania energii wpływa na poszukiwanie wciąż nowych rozwiązań i udoskonalanie istniejących. Wystarczy wymienić choćby diody LED i dichroiczne żarówki MR16 z odbłyśnikiem odbijającym światło widzialne, a przepuszczającym promieniowanie podczerwone (reflektorki niskonapięciowe). Popularne stają się Read more...