Własny dom i ogród to miejsca, gdzie każdego wieczoru, szczególnie w sierpniu, możesz spojrzeć w górę i widzieć przy pięknej pogodzie wszystkie gwiazdy na niebie, na wschodzie, zachodzie, południu i północy. Wystarczy, że się będziesz obracał wokół własnej osi. Mieszkając w bloku, zobaczysz tylko, w naj­lepszym wypadku, trzy strony świata. Czwartą zasłoni ci ściana własnego mieszkania. Czy to nie ogranicza?

Dom jest jak człowiek.....2

Warto na samym początku zastanowić się, jaki dom wybrać dla siebie. Postaw sobie najważniejsze pytania: w jakim domu chciałbyś mieszkać? Jaki dom jest ci potrzebny? Pomogę ci przy tym wyborze i przedstawię szeroką paletę możliwości. Właściwie rodzaje domów, jakie nas interesują, możemy podzielić na cztery podstawowe grupy, do których należą domy: szeregowe, atrialne, bliźniacze (tzw. bliźniaki) i wolnostojące. Do tego dodam jeszcze charakterystyczny dworek polski.

Każdy wybieże coś dla siebie 3

Oczywiście warto poszerzyć tę klasyfikację o dodatkowe kategorie, do których zaliczamy domy: parterowe, z piwnicą lub bez niej, z poddaszem użytkowym, pię­trowe, a także domy gotowe kupione od dewelopera lub nabyte wraz z działką oraz domy do remontu, przebudowy, nadbudowy bądź rozbudowy. Oczywiście każdy z tych budynków ma cechy, które dla jednych mogą być wadą, a dla innych zaletą.

Categories: dom

0 thoughts on “Dom jest jak człowiek…..musisz go poznać”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

dom

Pisuary bezwodne

Zasada działania pisuarów bezwodnych jest bardzo prosta. Podobnie jak modele tradycyjne, podłączone są one do kanalizacji. Jednak w tym przypadku uryna nie jest spłukiwana wodą, lecz spływa przez specjalny filtr olejowy, który przepuszcza ją do Read more...